Blog pro Všechny milovníky zvířat a PC her.

Red Alert 2-Technologické budovi

13. ledna 2008 v 10:03 | knutt |  Red Alert 2
Red Alert 2 - technologické budovy
Ve hře Red Alert 2 můžete na mapách najít také několik druhů technologických budov. Někdy jsou také označovány jako neutrální, protože na začátku nepatří žádné straně. Všechny budovy můžete obsadit inženýry, i když je třeba předtím obsadil soupeř. Technologické budovy pak přejímají funkci základny, což znamená, že v jejich blízkém okolí můžete stavět vlastní budovy (nejčastěji to bývají rafinérii či střelecké a protiletadlové věže, které mají budovu chránit). Technologické budovy se častokrát stávají černým koněm, který rozhoduje o konečném vítězství či porážce.
Vrtná věž na ropu (Oil Derrick)
Vrtné věže na ropu jsou vaším druhým zdrojem příjmů. Po obsazení vám ihned dají 1000 kreditů a potom vám průběžně (zhruba každou minutu) přidávají malé částky. Čím více jich obsadíte, tím více kreditů budete dostávat. Tyto budovy mohou sehrát klíčovou roli, protože vám zajišťují stálý zdroj příjmů nutný k rychlému dozbrojení či opravě poškozených budov. Na mapách s nedostatkem rudy jsou pomyslným krůčkem, který vám zajišťuje náskok před soupeři. Když je jednou postavíte, nezapomeňte je dobře bránit! Ale to platí u všech technologických budov. Technologické budovy obecně poznáte podle žluté vlajky se symbolem opravárenského klíče.
Letiště (Airport)
Pokud ovládnete letiště, budou se vám zde připravovat paravýsadky. Během několika minut se vám vytvoří výsadek (jeho "příprava" se zobrazuje v menu obranných budov), který můžete vypustit kdekoliv na mapě. Skládá se z 6 GI (pokud hrajete za Spojence) nebo 9 Conscriptů (pokud hrajete za Sověty). V multiplayerové hře získá hráč hrající za Američany další skupinu parašutistů k těm, které může vypouštět, když má Velení vzdušných sil (8 GI). Pokud je letadlo s parašutisty sestřeleno během přepravy, musíte počkat, až se vytrénuje nový výsadek.
Nemocnice (Hospital)
Tuto neutrální budovu hledejte hlavně na městských mapách. Poznáte ji podle symbolu H (na boční straně budovy a na letišti na střeše). V nemocnici se léčí vaše zraněná pěchota. Jednoduše ji označte a vyšlete do budovy. Až se uzdraví, tak sama nemocnici opustí.
Opravárenské středisko (Service Depot)
Zatímco nemocnici najdete hlavně ve městech, opravárenské stanice bývají častokrát umístěné v pustině daleko od základny. Obvykle jsou umístěny na cestě, která spojuje dva tábory, takže jejich obsazením můžete oslabit nepřátelský útok ještě před branami. Primárně budova slouží jako opravárenské středisko pro vaše vozidla, která se zde zadarmo opraví. Po obsazení má budova k dispozici kulomet proti pěchotě a vozidlům, ale také protivzdušné rakety proti vzdušným jednotkám!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tento blog?

SUPER! 50.7% (155)
dobrý 7.5% (23)
jde to 11.8% (36)
nic moc 7.2% (22)
HRŮZA! 22.9% (70)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama